PMP#27 Warszawa 26.05.2023 – Agata Gebhardt

Temat: Jak dobrze przeprowadzić rozmowę feedbackową?

184,50 


2023/05/26 17:00 - 2023/05/26 23:59

Brak w magazynie

Każdy z Was ma zapewne za sobą doświadczenie udzielania lub przyjmowania informacji zwrotnej, niektórzy z Was mają również wiedzę na ten temat z różnego rodzaju szkoleń, fachowej literatury. Ale wiedzieć nie znaczy stosować, a doświadczenie może nas wspierać lub budzić opór.
Kiedy pytam moich klientów coachingowych o stosowanie informacji zwrotnej, spotykam się często z takimi odpowiedziami:
– “Tak, tak, udzielam feedbacku, ale to nie działa”
– “Prowadzę rozmowę feedbackową przy ocenie rocznej.”
– “Wiem, wiem, że powinienem stosować, ale nie lubię.”
– “Nie prowadzę takich rozmów, bo moi pracownicy nie potrzebują.

Przy pogłębianiu tematu bardzo często okazuje się, że źródłem takiej postawy są ograniczające przekonania, obawy wynikające z wcześniejszych doświadczeń tzw. „feedbacku”, ale też brak wiedzy – jak dobrze przeprowadzić taką rozmowę. Bo feedback czyli rozwojowa informacja zwrotna jest rozmową, której intencją jest nakarmienie (ang. feed) drugiej osoby, pożywną informacją na temat jej zachowania, wykonywanej pracy, tak żeby to wpłynęło na pozytywną zmianę tej osoby w przyszłości (ang. feedforward).

No dobrze, ale jak to zrobić żeby informacja zwrotna była właśnie taką rozmową? Moje praktyczne wskazówki to: warto zweryfikować swoją postawę oraz przygotować się stosując sprawdzony model. Dobre modele powstają z praktyki, często z doświadczeń popełnionych błędów i pytania: czego zabrakło? Możliwe że spotkaliście się z modelami: FUKO, IFUKO, a ja chcę Wam zaproponować model RIFUKOK! Jakie ważne elementy rozmowy feedbackowej kryją się pod dodanymi przeze mnie literami R i K? Ujawnię podczas spotkania przy moim stoliku, jak również opowiem o pozostałych elementach tego modelu.

Kogo zapraszam na warsztat:
– Managerów, liderów którym zależy na zdrowym rozwoju pracowników, zespołu, projektów
– Wszystkich dla których udzielanie informacji zwrotnej jest wyzwaniem, budzi opór
– Osoby, które doświadczają jakiejś trudności w relacji, komunikacji, współpracy z drugą osobą i potrzebują przeprowadzić taką rozmowę
– Wszystkich, którzy chcą skuteczniej się komunikować, bo ten model jest uniwersalny

Podczas 2h warsztatów:
– Opowiem czym są „szmatławe brudnopisy” i co mają wspólnego z feedbackiem
– Zapoznam Was z modelem RIFUKOK, wyjaśnię znaczenie i cel każdego z elementów
– Zaproszę Was do indywidualnej pracy z modelem na Waszych przykładach
– Sprawdzicie jak przejście przez ten model, wpływa na zmianę postawy i ułatwia przeprowadzenie rozmowy

Agata Gebhardt – Jest akredytowanym coachem (ICF na poziomie PCC) oraz certyfikowanym trenerem badania FRIS® diagnozującego Styl Myślenia i Styl Działania. Ma ponad 10 letnie doświadczenie w pracy rozwojowej z ludźmi. Wspiera managerów i zespoły w odkrywaniu potencjału różnorodności, wykorzystaniu naturalnych talentów, pokonywaniu mentalnych ograniczeń w realizacji celów. Pomaga w budowaniu dobrych relacji oraz skutecznej komunikacji w oparciu o rozwojową informację zwrotną i pracę z konfliktem.

Pracowała m.in. dla firm: Leadership Center, Colliers International, Ericpol, Orange, Carrier Polska, Eurocash, Motul Polska, Extradom.pl, Danone, Generali.