PMP#28 Wrocław 29.09.2023 – Katarzyna Lewczuk-Obrok

Temat: Dobry, czyli jaki? Mistrz, ale w czym? – czyli o mierzeniu kompetencji i efektów pracy Scrum Mastera.

836,40 


2023/09/29 09:45 - 2023/09/29 23:59

Brak w magazynie

Co to znaczy być dobrym Scrum Masterem? Jak dążyć do mistrzostwa, które zawarte jest w samej nazwie naszej roli? Jak zmierzyć pracę Scrum Mastera i mieć pewność, że spełniamy oczekiwania dotyczące naszej roli w zespole i organizacji?
Celem warsztatu będzie próba odpowiedzi na powyższe pytania przez pryzmat kompetencji i mierzalnych efektów pracy Scrum Mastera na wszystkich poziomach organizacji.

Przy stoliku będziemy pracować nad:
– listą kluczowych kompetencji Scrum Mastera;
– sposobami pomiaru i poziomowania kompetencji na podstawie obserwowalnych zachowań (skills matrix);
– identyfikacją kluczowych mierników efektywności pracy zespołu i sposobów, w jakie Scrum Master może na nie bezpośrednio wpływać;

Wszystko oczywiście w oparciu o odrobinę teorii, przykłady i doświadczenia i okraszone refleksją dotyczącą wpływu struktury i dojrzałości organizacji na zasadność stosowania i stopień złożoności używanych narzędzi.

Katarzyna Lewczuk-Obrok – Od ponad 15 lat wspiera w rozwoju ludzi i organizacje jako ekspert i manager HR. Od niedawna środowisko wielkich korporacji (produkcja i retail), z ekscytacją i radością zamieniła na świat start-upów IT, gdzie spełnia się w rolach People Partnera i Scrum Mastera.

W pracy najbardziej ceni sobie podejście oparte o wartości, zdrowy rozsądek i nieustający rozwój. Lubi zmiany i mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość. Oprócz Scrum-a z powodzeniem praktykuje także m.in. Lean, Design Thinking i Visual Thinking. Uwielbia dzielić się wiedzą a jeszcze bardziej inspirować się doświadczeniami innych.

Prywatnie: zaczytana i zabiegana matka, podcasterka (CoolCórki Kulturki), wolontariuszka, fanka górskich wycieczek i musicali.