PMP#28 Wrocław 29.09.2023 – Klaudia Purchała-Przybyła

Temat: Gramy razem do jednej bramki, czyli jak zadbać o relacje nie tylko z kluczowymi interesariuszami.

836,40 


2023/09/29 09:45 - 2023/09/29 23:59

Brak w magazynie

Projekty nie są łatwe pod różnymi względami, a zazwyczaj najtrudniejszym czynnikiem bywają… ludzie.

W ferworze prac czasami gubimy relacje z osobami zaangażowanymi w temat, automatycznie sprowadzamy je do listy interesariuszy do informowania. Efektem tego są dość często „rozjazdy” w stanie wiedzy o projekcie, niedopowiedziane potrzeby lub narastająca wrogość (po obu stronach). Jak sobie z tym poradzić? Czy da się nie skakać sobie do gardeł (szczególnie przy dużych, złożonych projektach)?

Proponuję Ci warsztat zajmujący się właśnie tym zagadnieniem. Chcę pomóc Ci w wyłapywaniu „znaków ostrzegawczych” i „żółtych kartek”. Potrenujemy „nadstawianie ucha” i aktywne słuchanie. Przygotujemy wspólną listę sprawdzonych sposobów na „ciężkich” i „upartych” klientów. Zastanowimy się na ile PM musi być sprzedażowcem i jak osoby z innych działów firmy mogą pomóc w budowaniu (bądź ratowaniu) relacji.

Klaudia Purchała-Przybyła – Jestem Project Managerem pochłoniętym przez IT. Bardzo lubię pracować ze specjalistami w tej branży. To świetna sprawa, bo w IT spotykam bardzo otwartych, mądrych (i cierpliwych 😉 ) ludzi, z niesamowicie otwartym podejściem do innych. Poza PM najbliżej mi chyba do UX/UI czy CX. To jeden z powodów, dla których zakochałam się w Design Thinking: empatyczne podejście do pracy nad problemami użytkowników.

Lubię sprawiać, że „rzeczy się dzieją”, gdy „piłka w grze”, projekt w trakcie, gdy trwa burza mózgów. Koordynowanie wydarzeń, łączenie wątków, praca nad kolejnym etapem, nad kolejną iteracją produktu: woda na mój młyn! Jestem miłośniczką wiedzy wszelakiej, pasjonatką nowych wyzwań, uwielbiam zdobywać nową wiedzę, poznawać ciekawostki.”