PMP#29 Kraków 15.09.2023 – Katarzyna Kubis

Temat: Weźże zaplanuj! Czyli warsztaty modelu priorytetyzacji Buy a feature ze średniowiecznym twistem i nutą grywalizacji w tle.

307,50 


2023/09/15 17:00 - 2023/09/15 23:59

Brak w magazynie

Podczas 2-godzinnej sesji warsztatowej zabiorę Cię do średniowiecznego miasta gdzie wspólnie będziemy starali się zbudować zamek… Nie daj się jednak zwieść pozorom, mimo lekkiej formy będzie to ciężka przeprawa z licznymi przeszkodami. Zupełnie jak podczas realizacji projektu. Moim zadaniem podczas warsztatów będzie symulacja rzeczywistości projektowej i odzwierciedleniem niełatwych wyborów przed jakimi stoi każdy Project Manager.

W trakcie sesji poznasz jedną z metod priorytetyzacji zadań (konkretnie metodę Buy a feature), która świetnie sprawdza się w sytuacji, kiedy twój projekt ma wielu interesariuszy o często sprzecznych interesach (czyli zazwyczaj). Będzie luźno ale merytorycznie czyli w klimacie Piwa Między Projektami. Jeśli dopiero zacząłeś lub chcesz zacząć pracę jako Project Manager to ten stolik jest dla Ciebie.

Podsumowując, jeśli wybierzesz mój stolik:
– w praktyce poznasz narzędzie do priorytetyzowania wymagań – Buy a feature,
– poczujesz co to znaczy dopasowywać priorytety do zmieniającego się otoczenia projektowego,
– na własnej skórze w kontrolowanych warunkach zobaczysz jak może wyglądać codzienność Project Managera i jak wygląda zarządzanie trójkątem projektowym,
– dostaniesz moją uwagę i atencję na wyłączność 🙂. Obiecuję, że po warsztatach możesz zapytać mnie o wszystko o co bałeś zapytać się nawet Internet w obszarze zarządzania projektem a ja postaram się wyczerpująco odpowiedzieć.

Katarzyna KubisZarządzam projektami w branży IT od ponad 3 lat. Codzienne wyzwania jakie gwarantuje ta branża pozwalają mi ciągle się rozwijać i nie popaść w zawodową rutynę. Na co dzień realizuję projekty w krakowskim Software Housie, gdzie współpracuję z klientami z różnych krajów prowadząc dla nich projekty mobilne i webowe z wielu branż. Od niedawna opiekuję się również zespołem Project Managerów jako PM Lead. Dzielenie się wiedzą daje mi ogromną satysfakcję i motywację do codziennej pracy. Ciągle szukam do tego nowych okazji, co potwierdza mój udział we wszystkich dotychczasowych PMP w Krakowie (ta to już czwarta!). W końcu zebrałam się również na odwagę poprowadzić własny stolik, w którym udział mam nadzieję będziesz długo wspominać z uśmiechem na twarzy.

Jakim jestem managerem? Mój preferowany styl zarządzania to partycypacyjny. Wyznaję zasadę, że w zarządzaniu projektami trzeba być konkretnym. Wierzę, że Projekt Manager musi też być efektywnym liderem, który daje dobry przykład i sam potrafi zakasać rękawy kiedy wymaga tego sytuacja. Moje top 10 talentów managerskich wg klasyfikacji Gallupa to: Strateg | Indywidualizacja | Aktywator | Empatia | Bliskość | Komunikatywność | Rozwijanie innych | Maksymalista | Odpowiedzialność | Dyscyplina.

Prywatnie jestem planszówkowym geekiem z prawie 200 tytułami na półce,entuzjastką dobrego wina, opiekunką 30 roślin doniczkowych i od niedawna zapalonym nowicjuszem w podnoszeniu ciężarów. Namiastkę mojego planszowego hobby będziesz mieć okazję zobaczyć przy stoliku jeśli zdecydujesz się do niego dołączyć – zapraszam!